SPORLIVE06
SİTEMİZE ÜCRETSİZ KAYIT OLUN...VE DAHA KALİTELİ YAYIN İÇİN ÜYE OLN......SİTEMİZDEE TÜM HABERLER BULUNMAKTADIR...SAYGILAR
SPORLIVE06
SİTEMİZE ÜCRETSİZ KAYIT OLUN...VE DAHA KALİTELİ YAYIN İÇİN ÜYE OLN......SİTEMİZDEE TÜM HABERLER BULUNMAKTADIR...SAYGILAR
SPORLIVE06
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPORLIVE06

SpOrLiVe06'FuTBoLuN KaLBi BuRDa ATıYoR

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Kartal tekliyor!
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePtsi Ara. 14, 2009 4:14 pm tarafından Admin

» Al Kazım'ı ver Tuncay'ı
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 2:56 pm tarafından Admin

» Tony Sylva artık yolcu
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 2:51 pm tarafından Admin

» "Yeter artık!
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 2:47 pm tarafından Admin

» Kewell coştu bir kere
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 2:46 pm tarafından Admin

» Carlos açıklaması bekleniyor
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 2:44 pm tarafından Admin

» Volkan Demirel: ''Yalvarıyorum..''
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 12:25 am tarafından Admin

» Alex'ten Daum'a Özer mesajı!
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 12:23 am tarafından Admin

» Fener çizgiyi geçti, dirildi!
Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 12:22 am tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Istatistikler
Toplam 71 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: cakal27

Kullanıcılarımız toplam 206 mesaj attılar bunda 206 konu
Anket
Anket
Bu Sene Kim Şampiyon Olur?

Gs
Fb
Ts
Eskişehirspor
Bursaspor
Gençlerbirliği
Ankaragücü
Gaziantepspor
Diğer

Şu Andaki Durum

Daum sözlerine açıklık getirdi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Daum sözlerine açıklık getirdi Empty
MesajKonu: Daum sözlerine açıklık getirdi   Daum sözlerine açıklık getirdi Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 5:39 pm

Daum sözlerine açıklık getirdi [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, sarı-lacivertli kimi oyuncuların özel hayatlarıyla ilgili yapılan spekülasyonlara ve kendisinin Alman Bild gazetesine yaptığı değerlendirmelere açıklık getirirken, futbolculara da mesaj gönderdi..
Can Bartu Tesisleri'ndeki Ankaragücü maçı hazırlıkları öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Alman çalıştırıcı, Bild gazetesinde kendi ağzından verilen, ''Daha önce yalanladığım haberleri araştırdık ve bu seks skandalının maalesef doğru olduğunu öğrendik. Futbolcularımız bize yalan söylemiş. Utanç duyuyorum. Bu işe karışanlara ağır cezalar vereceğiz'' şeklindeki sözlerin, tam olarak gerçekleri yansıtmadığını aktardı.

Kendisine bugün birçok yerden sorular geldiğini dile getiren Daum, şunları söyledi:
''Bild gazetesinde çıktığı şekilde sözler söylemedim. Sadece, 'Evet haberimiz var. Türk medyasında bazı spekülasyonlar var ama ben orada değildim. Kendi gözümle görmediğim şeyi (Evet oldu) diyemem. Biz kulüp olarak her şeyi ciddiye alıyoruz. Bu kadar spekülasyondan sonra araştırma ihtiyacı duyduk. Eğer doğruysa, bu olaylar olmuşsa, bizim de kulüp olarak gerekeni yapacağımızı' söyledim. Önce bu iddiaların bir doğru olup olmadığını öğrenelim. Ondan sonra gerekeni düşünürüz. Ben iki şeyi doğruladım. Birincisi, Türkiye'de bu tip spekülasyonların olduğu, ikincisi de doğruysa gerekeni yapacağımız şeklindeydi.''

-''FENERBAHÇE'YE LAYIK DAVRANILMALI''-
Gece hayatlarıyla ve yaşadıkları kazalarla gündeme gelen Kazım ile Önder'in durumlarının hatırlatılması üzerine, her futbolunun Fenerbahçe'de oynamanın çok değerli olduğunu bilmesi gerektiğini dile getiren Daum, ''Bu formayı giydiğiniz zaman, tüm camiayı, yönetimi, teknik heyeti temsil eden birisi oluyorsunuz. Büyük bir sorumluluk bu formayı giymek. Herkes hem saha içinde, hem saha dışında Fenerbahçe'ye layık davranmalı. Herkesin sorumluluğu var'' diye konuştu.

Daum, sonuçta herkesin insan olduğunu ve insanların hata yapabileceğini belirtirken, ''Önemli olan genel anlayışımız. Fenerbahçeli olmak büyük bir değerdir. Bir oyuncu eğer her zaman Fenerbahçe için yaşıyorsa, en iyi şekilde davranıyorsa ve buna rağmen hata oluyorsa, o zaman hatayı da incelemek lazım. Her hatayı aynı değerlendirmemek lazım. Daha net görmek lazım. Daha sonra karar vereceğiz. Önce başkanımızla, sportif direktörümüz Aykut Kocaman'la değerlendirip, cezaları ondan sonra kamuoyuna bildireceğiz. Önce kendi ailemizin içinde bazı kararlar alacağız'' ifadelerini kullandı.

Takımda hata yapmayan, çok değerli, centilmen oyuncuların da bulunduğunu vurgulayan Alman çalıştırıcı, ''Hep birlikte konuşup çözümler bulacağız. Basında sportif anlamda yaptığımız güzel şeyleri okumak istiyoruz. ÇÖzümler bulup, daha güzel şeyler yaşayacağız. Hedeflerimizden biri de, hem başarılı, hem de sempatik bir kulüp olmak. Olacağız da'' şeklinde konuştu.

-''ANKARAGÜCÜ MAÇI ZORLU OLACAK''-
Christoph Daum, açıklamasında, Ankaragücü ile yapacakları maça ve takımdaki sakatlıklara da değinirken, zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını dile getirdi.

Ankaragücü maçı öncesi kadrolarında bazı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Daum, ''Bir çok sakatlık var şu an, ama sağlık ekibimiz gayet iyi çalışmakta. Bazı futbolcuları inşallah yetiştirecekler. Ama daha emin değiliz, bakacağız. Son durumları biz de bekliyoruz'' dedi.

Maçı seyircisiz oynayacak olmalarının zorluğunu vurgulayan Daum, şöyle devam etti:
''Zorlu bir maç bekliyor bizi. Seyircisiz bir maç olacak. Taraftarımızın verdiği coşkuyu, kendimizin yaratması gerekiyor. Bunu yapacağız, biliyorum ama zor maç olacak. Ama takımı en iyi şekilde hazırlıyoruz ve hazır olmak istiyoruz. Hislerim iyi. Herkes pozitif şekilde çalışmalara katılıyor. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Takım da maçı heyecanla bekliyor.''

-DENİZLİ'YE YANIT-
Alman teknik adam, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin, sezonun ilk yarısını lider bitirecekleri şeklindeki öngörüsüne de yanıt verdi.

Denizli'nin bu sözlerinin hatırlatılması üzerine Daum, ''Mustafa hocanın dediği matematiksel olarak mümkündür ve bunları söylemeye hakkı vardır. Ama futbol matematik değildir'' ifadelerini kullandı.
http://sporlive06.yetkinforum.com

Daum sözlerine açıklık getirdi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alex'ten Daum'a Özer mesajı!
» Uğur Meleke: "Daum'un "1-8-1"i"